İpsala 15.Çeltik(Pirinç)Festivali ve Tarım Fuarı kapsamında düzenlenen pirinç yemekleri yarışması bugün Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirildi.

Saat 15.00’te başlayan yarışma çorba, yemek, pilav ve tatlı olmak üzere 4 kategoride yapıldı. Kaymakam Eyyup Özdemir’in eşi Hanife Özdemir’in başkanlığını yaptığı jüri Şükran Kerman, Hülya Akman, Zeynep Şapcı, Seyhan Özkaya, İsmail Hakkı Özdemir ve Mümin Kurtuldu’dan oluştu.
10 çeşit yemek,6 adet çorba,9 pilav ve 9 tatlı çeşidinin katıldığı yarışmada yemekler tek tek tadılarak ve görselliği de göz önünde bulundurularak puanlar verildi. Puanlama sırasında jürinin sıralamayı yapmakta zorlandığı görüldü.

İpsala 15.Çeltik(Pirinç)Festivali ve Tarım Fuarı geleneksel hale gelen yemek yarışmasında çorbalarda birinciliği 31 puanla Naciye Kızıltan,23 puanla Yeşim Güven ikinciliği ve 22 puanla Nazire Aydeniz üçüncü oldu.

Yemeklerde ise Fatma Çeşmeli 32 puanla birinci, Remziye Yıldırım 30 puanla ikinci, Suzan Batı 26 puanla üçüncü oldu. Pilavlarda 29 puanla Nazan Çeşmeli birinci,28 puanla Özlem Elmas ikinci,27 puanla Sevinç Elmas üçüncü oldu. Tatlılarda Nihal Halil 32 puanla birinci, Belgin Kula 31 puanla ikinci ve 30 puanla Serap Kaçmaz üçüncü oldu.

Yeme yarışmasında dereceye girenlere ödülleri İpsala Kaymakamı Eyyup Özdemir, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Jandarma Komutanı Tuncay Başar, Kırklareli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yardımcı Doç. Dr. Buket Aşkın, İpsala Meslek Yüksekokulu Müdürü Yardımcı Doç. Dr. Hayati Arda ve İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin tarafından verildi.

İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, jüri üyelerine de birer plaket takdim etti. Yarışma toplu resim çekilmesi ile sona erdi.
 
T.C. İpsala Kaymakamlığı
 
Adres: Hükümet Konağı Kat:3 İpsala/Edirne
 
Telefon: 0284 616 1009 Fax: 0 284 616 1195