Geri Dön

”Polis Cumhuriyetimizin Güvencesidir”   13.04.2009 - 13:49:01

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 164. yıl dönümü, ülke genelinde olduğu gibi, İpsala’da da törenlerle kutlandı.

İpsala’da ilk tören, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. İpsala İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan polislerin, tören alanında yerlerini almasının ardından, sunuculuğunu Polis Memuru Lütfi Ay’ın yaptığı törene geçildi.

Saat 10.00’da başlayan törende, İpsala İlçe Emniyet Müdürü Fahrettin SOYDAN tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

164.kuruluş yıldönümü nedeniyle gönderilen telgraflar okundu. Programa; İpsala Kaymakamız Sayın Aylin KIRCI DUMAN, Garnizon Komutan Vekili P.Binbaşı Ümit DURMAZ, İpsala Belediye Başkanı Mehmet KARAGÖZ, İpsala Cumhuriyet Başsavcısı Ümit ARSLAN, Resmi Daire Amirleri, Devlet Kuruluşlarının Temsilcileri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Belediye Meclisi Üyeleri ve diğer ilgililer katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Emniyet Müdürü Fahrettin SOYDAN yaptı.

Devlet ve millet olarak varlığımızı demokratik düzen içinde her türlü iç ve dış tehlikeden uzak tutulması, kanun hâkimiyetinin sağlanması ve muhafazası, yurtta huzur ve nizamın temini, yurttaşların can, mal, ırz güvenliğinin sağlanması ve korunması, polisin üstün gayret göstererek ulaşmaya çalıştığı amaçlar olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Emniyet Müdürü Fahrettin Soydan,”Devlet ve millet olarak varlığımızın demokratik düzen içinde polis teşkilatı bu temel görevleri 163.yıldan beri hiçbir zorluktan yılmadan, hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan ifa ederek 163.yıllık tarihini sayısız övünç ve şeref sayfaları ile doldurmuş, haklı olarak milletimizin takdirlerine mazhar olmuştur” şeklinde konuştu.


POLİS YEMİNİNE SADIK KALACAĞIZ

Türk Polis teşkilatının son yıllarda büyük atılımlar yaptığını, değişen dünya şartlarına ve gelişen suç çeşitleri ile mücadelede usul ve esaslarına uyum sağlamada önemli başarılar elde ettiğini kaydeden Emniyet Müdürü Fahrettin SOYDAN,”gerek yurt içerisinde gerekse uluslar arası alanda başarılı birçok operasyonlara imza atmış hatta diğer ülke polis teşkilatlarınca da bilgi ve tecrübesine başvurulur hale gelmiştir. Bununla birlikte teşkilatımızın başarısı ancak halk desteği ile perçinleşecektir. Bu bilinçle çok kısa sürelerde, polis halk ilişkilerinde alınan mesafe umut verici ve sevindiricidir” dedi.

Kaymakamımız ”Polis Cumhuriyetimizin Güvencesidir’’

Hukuk devletinin güvencesi olan Türk Polis Teşkilatına görevlerinde başarılar dileyen Kaymakamımız Sayın Aylin KIRCI DUMAN, “polislerimizle beraber vatandaşımızın huzur ve güven ortamının sağlanması yönünde uyumlu bir çalışma yürütmekteyiz. Polislik zor bir meslek. Her an çeşitli tehlikelerle karşı karşıyalar. Her an her şeyin olabileceği bir noktada görev yapıyorlar. İpsala’da asayiş ve güvenlik yönünden bir sıkıntı söz konusu değil. Ancak Gümrük kapısı olması nedeniyle personel sıkıntısı yaşanmaktadır. İpsala’da her hafta mülteci yakalanmaktadır. Halk Polisine güvenmektedir. Polis teşkilatımız aynı zamanda Cumhuriyetimizin güvencesidir. Görev yaparken şehit düşen polislerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve gazi olan polislerimize uzun ömür diliyorum” dedi.

Polis teşkilatının 164.kuruluş yıldönümü nedeniyle okul öncesi, ilköğretim ve ortaokulları arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakamımız Sayın Aylin KIRCI DUMAN, Garnizon Komutan Vekili P.Binbaşı. Ümit DURMAZ, Belediye Başkanı Mehmet KARAGÖZ, Cumhuriyet Başsavcısı Ümit ARSLAN, Emniyet Müdürü Fahrettin SOYDAN ve Gümrük Emniyet Amiri Alpay ÖZTÜRK tarafından verildi.

Kaymakam Aylin Kırcı Duman, Emniyet Müdürü Fahrettin SOYDAN ile Gümrük Müdürlüğü Amiri Alpay ÖZTÜRK’e teşekkür belgesi verdi.

Polis teşkilatının 164.kuruluş yıldönümü kutlamaları Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü salonunda verilen kokteyl ve Emniyet müdürlüğünde gerçekleştirilen kabuller ile gün boyu devam etti.