İpsala Kaymakamı

Eyyup ÖZDEMİR

Mesaj Göndermek için Tıklayınız!

Pirinç Üretimi

nöbetçi eczaneler

Edirne Öğretmen Okulları Mezunlarının 26.Buluşması İpsala'da Yapıldı

Edirne Öğretmen Okulları Mezunlarının 26.Buluşması İpsala'da Yapıldı
Edirne Öğretmen Okulları Mezunlarının 26.Buluşması İpsala'da Yapıldı
08 Haziran 2010 Salı Tarihinde Eklendi ve 2356 Kez Okundu
Edirne Öğretmen Okulları mezunlarının geleneksel 26.yıl toplantısı Cumartesi günü İpsala�da gerçekleştirildi.

Edirne Öğretmen Okulları mezunları, her yıl geleneksel olarak düzenledikleri yemek için İpsala'ya geldi. Bu yıl 26. düzenlenen program, Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ile başladı. Saygı duruşu, İstiklâl Marşı ve Öğretmen Marşı'nın söylenmesinden sonra, 26 yıl önce bu geleneği başlatan ve kısa bir zaman önce vefat eden Muammer AKDENİZ'in ailesine Mehmet KAŞIKÇI tarafından plaket verildi.

Belediye düğün salonunda 13.30'da devam eden programda açılış konuşması Belediye Başkanı Mehmet KARAGÖZ tarafından yapıldı. Mehmet KARAGÖZ

"Değerli dostlar,bugünü buruk;ama öğretmen okulu düşüncesinin hepimizin yüreğinde yoğunlaştığı o karşılıklı sevgi,saygı çerçevesi içerisinde yine 26. kez bir araya geliyoruz. Bugünleri düzenleyen sevgili dostumuz Muammer'i de sevgiyle saygıyla anıyoruz.

Ben 1965 - 1966 mezunuyum. Edirne Erkek Öğretmen Okulu'nun kolejinden mezun oldum. Birçoğunuzdan farklı olarak Edirne Erkek Öğretmen Okulu'nu dört yılda bitirdim.Bu vesileyle büyük hocam Sayın Selim ATSIZ'ı burada saygıyla sevgiyle minnetle anıyorum, rahmet diliyorum. Geçen yıllar içerisinde gerçekten Selim Hoca'mı hep yad etmişimdir. Bugün geldiğim noktada onun çok emeği olmuştur. Bugün sizleri burada görmekten çok büyük mutluluk duyuyorum. Gerçekten bizlere şeref verdiniz. Değerli dostlar, tekrar hoş geldiniz diyor, 27.nci yılda buluşmak dileğiyle ve aramızdan ayrılan çok değerli arkadaşlarımıza rahmet diliyorum."  dedi.

Belediye Başkanı Mehmet KARAGÖZ'ün,konuşmasının ardından Kırşehir Anadolu Öğretmen Lisesi mezunu olan Kaymakam Mehmet Ali GÜRBÜZ konuşma yapmak üzere kürsüye geldi. GÜRBÜZ "Sayın Belediye Başkanımız,sevgili öğretmen okulunun çok kıymetli mezunları.Öğretmen lisesi mezunu olmaktan her zaman şeref duydum.Öğretmen olmak farklıdır. Ben kendimi yarı öğretmen olarak görüyorum.Güzel İpsala'da sizleri misafir etmekten şeref duyuyorum. Aranızda bulunmaktan,böyle bir günde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum." dedi.

Program, Edirne Öğretmen Okulu Mezunları tarafından hazırlanan sinevizyon gösterisi ile devam etti.
Habere yorum yapılmamış.

İpsala Pirinci Trakya'nın Hediyesi, İpsala Pirinci Doyurur Türkiye'yi

                 
T.C. İpsala Kaymakamlığı | 2010 | http://www.ipsala.gov.tr | Telefon: 0 284 616 1009 Fax: 0 284 616 1195 | kaymakamlik@ipsala.gov.tr
Adres: Hükümet Konağı Kat:3 İpsala/Edirne
Yandex.Metrica